INTERNORM - ľahká úspora nákladov na vykurovanie

Úspora energie už dlho nie je len záležitosťou priaznivcov ekológie. Náklady na vykurovací olej a plyn už niekoľko rokov nepretržite stúpajú a tomuto trendu nevidíme koniec. Úspora energie sa vypláca. Lebo s energeticky úspornými oknami Internorm vybavenými vysoko účinnou tepelnou izoláciou môžete ušetriť i niekoľko tisíc korún.

Pri rekonštrukcii okien je treba dbať zvlášť na ich tepelné izolačné vlastnosti. Tu je dôležitá tzv. hodnota Uw, ktorá udáva tepelnú izoláciu okna. Čím nižšia je táto hodnota, tým lepšie okno izoluje. Energeticky úsporné okná s vysokou tepelnou izoláciou majú podstatne vyššiu teplotnú ochranu, než okná s dvojsklom.

U okenných systémoch Internorm je všetko nastavené tak, aby bola ich tepelná izolácia maximálne účinná: okenný systém THERMO3 je napríklad sériovo dodávaný s trojsklom a distančným rámčekom THERMICO a dosahuje preto už v štandardnom prevedení vynikajúce hodnoty tepelnej ochrany Uw = 0,75 W/m2K (s trojsklom Ug = 0,5 je hodnota celého okna dokonca Uw = 0,69 W/m2K). Pri ploche okenných skiel 30 m2 v typickom rodinnom dome pre jednu rodinu sa tak behom jednej vykurovacej sezóny ušetrí až 700 litra vykurovacieho oleja - v porovnaní s obvyklými oknami s dvojsklom. Vhodnou tepelnou sanáciou sa tak vyvarujeme vysokých nákladov a dosiahneme ideálnych hodnôt tepelnej izolácie, a tým i väčšieho komfortu bývania.

celý článok tu

autor - Organizácia: Internorm

zdroj: www.tzb-info.sk