Okenný profil TROCAL 88+

Známa veta hovorí, že lepšie je nepriateľom dobrého... Rovnako ako v ostatných odvetviach ľudskej činnosti, tak i v oblasti výplní otvorov - teda okien a dverí - je snaha o "lepšie" neustálym motorom vývoja. Pred niekoľkými málo rokmi sme sa rozplývali nad vynikajúcimi parametrami 5komorových profilov a dnes je táto technológia na prahu smetísk dejín...

Väčšina primitívnych "marketingových principálov" ďalej hlasno vykrikuje o množstve komôr v ich systémoch a ich nevyhnutnosti pre Vaše bývanie, vývoj nič menej kráča vcelku inou cestou.

Budúcnosť sa volá inteligentné inžinierstvo.

Čo si pod týmto pojmom predstaviť? Snáď najzrozumiteľnejšie - víťazstvo ducha nad hmotou, kvality nad kvantitou, či v našom prípade chytré konštrukcie nad množstvom zbytočných komôr. Tak ako s 8 kolesami nebudete mať lepšie auto, rovnako tak počet komôr úplne nerozhoduje o kvalite okna. Rovnako ako v prípade 8kolesového auta je i nadbytočné množstvo komôr rovnako kontraproduktívne. Jednoducho neplatí ono demagogicky omieľané – či je niečoho viacej, je to automaticky lepšie.

Pádnou odpoveďou na stále razantne stúpajúce požiadavky na úsporu energií je systém Trocal 88+, jeho tepelná izolácia je rovnaká ako tehlové steny hrúbky 80 cm... S použitím štandardného trojskla je tepelná izolácia celého okna ekvivalentná tehlovej stene o hrúbke 110 cm.

Čo sme k tomu potrebovali? Konštruktérsky um, 88 mm stavebnej hĺbky a šesť komôr...

Nie je nič, čo dnešná okenná technika pozná, vie a dosahuje, a my by sme to nedokázali splniť.

Okná na výšku celého podlažia...? Farebné okná na výšku celého podlažia...??? Ešte k tomu do pasívneho domu...? Navyše v štíhlom a variabilnom dizajne...?

Áno, ste tu správne.

Pokiaľ si pomyslíte, že takýto výkon musí stáť veľmi mnoho peňazí - i to je príjemný omyl. Presvedčte sa sami - rovnako ako to urobila rada ľudí pred Vami, dnes naši spokojní zákazníci.

Navyše sú naše okná 88+ ľahko opraviteľné a recyklované. Pre ich tvorbu sme sa spoľahli na klasickú konštrukciu, ktorú sme sofistikovaným spôsobom vylepšili podľa najnovších trendov. Výhody pre Vás? Žiadne vlepovanie skla do krídla pre zaistenie jeho stability - teda žiadna nutnosť pri poškodení krídla či rozbití skla meniť kompletne celé krídlo (za zodpovedajúce náklady) a v budúcnosti riešiť problémy s ich odstránením a recykláciou (prakticky nemožná ekonomická separácia materiálov).

Žiadne exotické materiály - teda ani tu žiadny problém do budúcna s odstránením takýchto okien a ich recykláciou. U nás ste vždy na tej správnej strane.

Presne tak, ako očakávate.

A pýtate sa, či vývoj pôjde ešte ďalej a kam? I na to Vám odpoviem - pokiaľ to bude zmysluplné, tak určite áno. Je potrebné si len stanoviť ďalšie ciele. A že ich pár máme... Ako hovorí naše motto - "O myšlienku napred...".

Takže... Vitajte!

autor: Organizácia: TROCAL

celý článok tu

zdroj: www.tzb-info.sk