Štát stále ráta s vrátením časti peňazí za plyn

Vláda stále počíta s takzvanými plynovými vratkami. Spotrebitelia by tak mali ešte pred voľbami dostať naspäť časť peňazí za spotrebovaný plyn.

Zatiaľ však stále nie je známy mechanizmus spomínaných plynových vratiek. "Systém sa pripravuje a spresňuje, podrobnosti predstavíme, keď budú dotiahnuté jednotlivé detaily,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk tlačový odbor úradu vlády. Kedy by to malo byť však úrad vlády nekonkretizoval.

Dodávatelia plynu sú na plynové vratky pripravení. Očakávajú však, aký mechanizmus vracania peňazí spotrebiteľom vláda nastaví. "Neobdržali sme doposiaľ žiadne oficiálne usmernenie ani informácie k uvedenej problematike,“ uviedla pre portál vEnergetike.sk hovorkyňa Stredoslovenskej energetiky Michaela Krivá. "Vzhľadom na to, že náklady na zemný plyn predstavujú značnú časť rodinného rozpočtu väčšiny domácností, chápeme, že pre vládu je cena plynu dôležitá. Avšak na druhej strane, každý takýto zásah deformuje trhové prostredie, v ktorom pôsobíme,“ uviedla hovorkyňa Západoslovenskej energetiky Michaela Dobošová.

Celý článok TU